UK - Butterflies LTD non profit organisation               REGISTERED AT UK Register of Learning Providers                                                                                   

Registration number of Learning Providers in the UK (UKPRN) is 10066595 

Because Every Person Matters... 

EUSS BLOG POLACY W BRADFORD

HAPPY TRZECI NON BREXIT DAY

Posted by info@uk-butterflies.org on November 1, 2019 at 10:15 AM

Szanowni Państwo, Drodzy Bradfordczycy!

data Brexit po raz trzeci została przesunięta przez brytyjski rząd. Tym razem zaplanowano wyjście UK z UE na 31 stycznia. 

Na dzień dziesiejszy Bradford Council zachęca wszystkie osoby uprawnione do aplikowania o nowy status imigracyjny poprzez EU Settlement Scheme. 

Ale przecież nie ma Brexitu...po co aplikować? 

Otóż po to, bo dla nas EU obywateli jest to proces bezpłatny. Dla kontrastu osoby spoza EU27 EFTA i Szwajcarii muszą za ILR (Indefinite Leave to Remain) zapłcić min 500 GBP plus VAT. Dodatkowo, niektórzy nasi klienci czekają na decyzję od kwietnia (ponad 6 miesięcy). A więc przy scenariuszu, że będą Państwo czekać do ostatniego dnia czyli w przypadku no deal 31.12.2020 a w przypadku deal 30.06.2021 może się zdarzyć tak, że od momentu zaaplikowania do momentu wydania decyzji będą Państwo na terenie UK przebywać nielegalnie i na okres oczekiwania na decyzję mogą Państwo stracić uprawnienia do benefitów, bezpłatnej edukacji dzieci, bezpłatnej edukacji swojej, nhs, a co najważniejsze, do legalnej pracy. Dodatkowo, jeśli weźmiemy taki scenariusz pod uwagę, że zaaplikowali Państwo w ostatni dzień, czekacie 4 miesiące na decyzję, w tym czasie tracicie prawo do pracy, edukacji, korzystania z służby zdrowia i macie dzieci...to sytuacja komplikje się jeszcze bardziej...Dlaczego ? Bo możecie Państwo zrobić aplikację dla dzieci do 18 roku życia tylko na podstawie swojego statusu, a więc dopiero wtedy, kiedy Wy, Drodzy Państwo, otzymacie decyzję. Wtedy cały proces dla dziecka zaczyna się od nowa..bo dziecka decyzja jest wydawana na podstawie Państwa decyzji i to także trwa. 


Więc jako Immigration Advisers znający realia działań Home Office w związku z wydawaniem decyzji, may  obowiązek zwrócić Państwa uwagę na następujący fakt: w praktyce nie mają Państwo czasu na aplikowanie o status imigracyjny, gdyż wydawanie decyzji trwa. Państwa obowiązkiem jest aplikowanie o status odpowiednio wcześnie, aby na dzień 31.12.2020 cała Państwa rodzina była zabezpieczona i każdy członek rodziny miał już osobną decyzję określającą przyznany status. 


W razie pytań jesteśmy do dyspozycji. Prosimy o maila na adres euss@uk-butterflies.com 

Categories: None

Post a Comment

Oops!

Oops, you forgot something.

Oops!

The words you entered did not match the given text. Please try again.

Already a member? Sign In

0 Comments